Ūkiai nori sau „užsiauginti” būsimą daktarą

mingaudasVasara – vieniems ilgai lauktų atostogų, kitiems – darbymečio metas. Tačiau vasarą dirbti galima ne tik dėl finansinės naudos, bet ir dėl turimų universitete įgytų įgūdžių tobulinimo. Ir kada praktikuotis ir dalyvauti įvairiuose projektuose negu studijų metu. Jog jau po pirmojo kurso ne tik galima, bet ir naudinga tobulėti praktikos metu įrodė dabartinis LSMU VA veterinarijos studijas kremtantis antrakursis Mingaudas Urbutis, kuris jau pirmąją savo vasarą praktikavosi Pakruojo rajono žemės ūkio bendrovėje „Pelaniškiai” (bendrovės pavadinimas kilęs iš vietovės, kurioje yra įsikūrusi pavadinimo).

Viskas vis tiek prasidėjo nuo sprendimo pasirinkti veterinaro specialybę. Kas tokiame sprendime turėjo daugiausia įtakos?

Daugiausia įtakos renkantis veterinaro specialybę turėjo vasaros praleistos kaime pas močiutę ir nuo vaikystės mane supantys augintiniai.

Galbūt būsiu ne pirma užduodanti šį klausimą, tačiau kodėl jau pirmąją savo studijų vasarą nusprendei darbuotis ūkyje?

Jau pabaigęs patį pirmą kursą norėjau atlikti praktiką, nes manau, jog geriausiai išmokstama yra dirbant. Taip pat norėjosi pamatyti kaip vyksta darbas fermoje ir norėjau užsiimti tuo, kas susiję su mano studijomis.

Kas įtakojo tavo praktikos pasirinkimą ?

Praktikos vieta buvo man paskirta Žemės ūkio praktikų akademijos, mat kai kurie programoje dalyvaujantys ūkiai pageidauja vyresnių kursų studentų, o „Pelaniškių” ūkis nėra itin didelis ir ten galima įgyti gerų įgūdžių pradedančiam darbą fermoje su galvijais.

Kokios patirties įgijai praktikos metu?

Praktikos metu sužinojau apie bandos valdymą, pieno produkciją, karvių šėrimą, naudojamus vaistus ir dažniausiai fermoje pasitaikančias ligas bei gyvulių judėjimą ūkyje, t.y. nuo veršiavimosi iki melžimo.

Ar pasikeitė (jei taip, tai kaip?) tavo požiūris į veterinaro darbą?

Požiūris pasikeitė, nes visada maniau, jog veterinaras į ūkį yra kviečiamas tik atsitikus didelei nelaimei. Tačiau pabuvus praktikantu supratau, jog veterinaras yra labai svarbi ūkio dalis, kuri užtikrina, jog didelių problemų ūkyje neiškiltų. Taip pat veterinaras rūpinasi ne tik gyvuliais, bet ir jų pašaru, guoliavietėmis bei melžimu, o tai visuose ūkiuose yra svarbiausi dalykai.

Kokie tavo manymu yra praktikos ūkyje privalumai, o galbūt trūkumai? Kokia tavo nuomonė apie praktikos galimybes ir poreikį?

Manau, jog praktika yra tikrai labai naudingas ir geras dalykas studentui, kuris yra nusiteikęs savo gyvenimą sieti su žemės ūkiu. Praktikos metu gali pamatyti ūkio kasdienybę ir iš karto suprasti, ar toks darbas ir gyvenimas yra tau priimtinas. Taip pat dirbdamas išmoksti daug dalykų, kurie bus dėstomi vyresniuose kursuose. Tai patyrus savo kailiu ir apie tai girdint auditorijos suole nebebūna taip nuobodu, kaip aplinkiniams, ir daug geriau supranti, ką dėstytojas pasakoja, ir kodėl tai, ką jis sako, yra labai svarbu. Labai suteikia daug motyvacijos domėtis, judėti link darbo su stambiais gyvūnais. Praktika studentui yra tikrai reikalinga ir netgi labai naudinga. Praktiką susirasti nėra sunku, ypač kai šiuo metu veterinarijos daktarų ūkiuose paklausa yra itin didelė ir ūkiai nori sau „užsiauginti” būsimą daktarą. Praktiką susirasti padėti gali Žemės ūkio praktikų akademija arba Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto Karjeros Centras. Manau, jog studentas pats turi žinoti, kada jis yra pasiruošęs užsiimti praktika, bet geriausia tai daryti kuo anksčiau.

Dėkojame Mingaudui už pasidalintas mintis ir patirtus įspūdžius.

Taigi, kiekvienas studentas turi savo viziją, kurios įgyvendinimui labai naudinga kuo anksčiau pradėti išbandyti kuo daugiau darbo sričių. Ir jei naudosimės visomis turimomis galimybėmis dar esant universitete – tai gali padėti atrasti savo kelią… To ir linkiu kiekvienam, nes ką išmoksi – ant pečių nenešiosi…

2 atsakymai į “Ūkiai nori sau „užsiauginti” būsimą daktarą”

  1. Patyres
    Is tiesu palaiku si komentara nes jaunimas lietuvoje prazus,,,,

  2. Profas
    Jaunimas gražus,bet Lietuvoje gyvent ir dirbt už dyka vergovineje sąntvarkoje nesąmonė,ateityje jokiu perspektyvų, jokiu vizijų pragyvenimui nesimato….jaunų žmonių dabar laukia užsienis,pagarba jaunam specialistui,geros socialinės sąlygos ir geri atlyginimai,tad jaunimas nenugrimzkite lietuvos liūne važiuokite užsienin…

Komentarai uždrausti.