Partneriai

Informaciniai partneriai. Ūkininko patarėjas

UP_sp„ŪP” džiaugiasi tokio projekto atsiradimu Lietuvoje bei linki ŽŪ Praktikų akademijos praktikantams sėkmės, kantrybės ir likti ištikimiems pasirinktam gyvenimo keliui.

Irma Minskienė,
ŪP korespondentė

Dėkojame laikraščiui „Ūkininko patarėjas” už Žemės ūkio praktikų akademijos veiklos viešinimą.

Laikraštyje „Ūkininko patarėjas” (2012 m.  liepos 7 d., Nr. 79, 13 psl.) paskelbtą straipsnį “Karjerą žemės ūkyje planuojančiam jaunimui padės Žemės ūkio praktikų akademija galite paskaityti čia.

Laikraštyje „Ūkininko patarėjas” (2013 m. gegužės 9 d., Nr. 54 (3011), 6 psl.) paskelbtą straipsnį „Studentų praktika. Nauda ir studentui, ir ūkiui” galite paskaityti čia.

Informaciniai partneriai. Valstietis.lt

valstietis_logo_150 su remuJeigu išsilakstys mūsų gabus jaunimas, neliks Lietuvos kaime nei duonos, nei dainų. Lietuva – žemdirbių kraštas, todėl portalas valstietis.lt remia visas iniciatyvas, sugebančias bent kiek pristabdyti priverstinę emigraciją.

Lilija VALATKIENĖ
Portalo valstietis.lt vyriausioji redaktorė

Dėkojame informaciniam portalui Valstietis.lt už Žemės ūkio praktikų akademijos veiklos viešinimą.

2012 m. Valstietis.lt paskelbtą straipsnį Jaunieji specialistai į svetimas žemes nesidairys” galite paskaityti čia.

2013 m. Valstietis.lt paskelbtą straipsnį „Studentų praktika naudinga ir jaunimui, ir ūkiui”  galite paskaityti čia.

ŽŪ Praktikų akdemijos partneriai. ASU karjeros centras

asuĮprasta, kad praktikos vietą studentai susiranda patys (apie 60 proc.) arba tėvų, pažįstamų, draugų padedami (apie 30 proc.). Dauguma mūsų apklaustų studentų sakė, jog tikrai nėra lengva susirasti praktikos vietą, nes įmonės „nenori papildomų rūpesčių“ arba pasiūlo „pasiimti reikiamą medžiagą ir eiti …“. Pasitaiko, kad kai kurie studentai susigundo fiktyvia praktika. Tačiau jauniems žmonėms reikėtų suvokti, jog fiktyvi praktika nėra geriausia išeitis šiandieninėje darbo rinkoje. Profesinė praktika – tai pirmas žingsnis link svajonių darbo, galimybė įgyti daugelio darbdavių reikalaujamos darbo patirties.

Todėl sveikintina ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių iniciatyva kviesti aukštųjų mokyklų studentus atlikti praktiką ar stažuotę jų ūkiuose. Šaunu, jog šalyje randasi iniciatyvų, kurios išties reikalauja nemažai laiko ir … pinigų. Tikiu, kad neturintys darbo patirties, bet motyvuoti, nestokojantys užsispyrimo įveikti kliūtis ir rodantys norą mokytis jauni žmonės rastai, ko taip atkakliai siekia visus studijų metus – „pažinti savo specialybę ne tik teoriškai, bet ir iš vidaus“ (iš ASU studentų apklausos).

Praktika jaunam žmogui gali suteikti galimybę, baigus studijas, iškart pradėti dirbti, o ne mėnesių mėnesius ieškoti darbo. Todėl apie savo profesinę ateitį pradėk galvoti nuo pat pirmo kurso.

Rita Mičiulienė

ASU Karjeros centro direktorė

ŽŪ Praktikų akademijos partneriai. LSMU karjeros centras

karjera_logoŽemės ūkio praktikų akademija ir LSMU karjeros centras (karjera.lsmuni.ltpasirašė bandradarbiavimo sutartį.

Abi institucijas vienija bendri tikslai – padėti žemės ūkio srityje karjerą planuojančiam jaunimui rasti lūkesčius atininkantį darbdavį, o žėmės ūkio srities darbdaviams, savo ruožtu, rasti tinkamos kompetencijos specialistus.

LSMU Karjeros centro iniciatyva 2012-06-13 buvo organizuotas Veterinarijos akademijos ketvirtąjį kursą baigusių studentų susirinkimas, kurio metu buvo aptarti įvairūs klausimai apie rugsėjo ir spalio mėnesiais planuojamą gamybinę praktiką.

Į šį susitikimą buvo pakviesti ŽŪ Praktikų akademijos atstovai. Tai buvo puiki proga pristatyti projektą ir supažindinti Veterinarijos akademijos stadentus su praktikos atlikimo galimybėmis ŽŪ Praktikų akademijos projekte dalyvaujančiuose ūkiuose. Po susitikimo du būsimieji penktakursiai Donatas ir Artūras suskubo pasinaudoti ŽŪ Praktikų akademijos pasiūlymu.

ŽŪ Praktikų akademijos partneriai. LSMU VASA

lsmu vasaSkubame pasidžiaugti, kad 2013 m. gegužės 17 d. Žemės ūkio praktikų akademija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos studentų asociacija (LSMU VASA).

Abi organizacijos vieningai dirbs siekdamos pagerinti Veterinarijos akademijos studentų praktinį-gamybinį pasirengimą darbo rinkai, keisis informacija bei praktine patirtimi, organizuos bendrus renginius, mokymus, seminarus ir projektus.

LSMU VASA narys, nenustygstantis vietoje pirmakursis Mingaudas Urbutis, jau ruošiasi pirmajai savo praktikai ŽŪB Pelaniškiai ūkyje.

Parašykite komentarą